تبلیغات
دو حرفه ای - فواید سلامتی گوجه فرنگی چیست؟

فواید سلامتی گوجه فرنگی چیست؟

دوشنبه 20 دی 1395 06:52 ب.ظ

 

فواید سلامتی گوجه فرنگی چیست؟

  • فواید سلامتی گوجه فرنگی چیست؟

    نحوه خواص درمانی بسیاری می تواند یک میوه های کوچک فراهم شده است؟ خب، در مورد گوجه فرنگی، خواص درمانی متعددی را می توان به این میوه خاص نسبت داد. گوجه فرنگی با خواص درمانی بی شماری است که در کاهش و جلوگیری از برخی از مهمترین و امراض تهدید کمک لود می شود.

    اول از همه، گوجه فرنگی حاوی چهار carutenoids عمده: کاروتن آلفا، بتا کاروتن، لوتئین، و لیکوپن. همه از این carutenoids دارای خواص درمانی منحصر به فرد و ارائه مزایای سلامت بزرگ زمانی که همه آنها با هم کار کنند. رنگدانه قرمز موجود در گوجه فرنگی لیکوپن است. لیکوپن یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها است و آن را بسیار مفید هنگامی که آن را پایین می آید به خنثی سازی رادیکال های آزاد که در بدن آسیب سلول. لیکوپن نیز بسیار مفید هنگامی که آن را پایین می آید به سلامت قلب، سلامت پروستات و سلامت لوزالمعده. یک مطالعه نشان داده است که مردان، که ده گوجه فرنگی در هفته مصرف می شود، کاهش می یابد شانس خود را از ابتلا به سرطان پروستات توسط قریب به اتفاق چهل و پنج درصد است. مطالعات دیگر نشان داد که افرادی که بیش از هفت وعده گوجه فرنگی خام مصرف میکنند خطر ابتلا به معده، رکتوم و یا سرطان روده در شصت درصد کاهش داد.

    پیشگیری از سرطان ریه است و در عین حال یکی دیگر از مزایای سلامت مصرف گوجه فرنگی. مطالعات اخیر نشان می دهد که گوجه فرنگی حاوی دو ترکیب مهم، کوماریک اسید و اسید کلروژنیک. این دو ترکیب جلوگیری از برخی از مواد سرطان زا هستند که در دخانیات یافت. هنگامی که این مواد سرطان زا مسدود می شوند، بدن ما از دود دست دوم محافظت می شود و کمتر احتمال دارد که به سرطان ریه است. و آخرین اما قطعا نه کم، گوجه فرنگی بسیار غنی از پتاسیم، چیزی است که بسیاری از ما در رژیم غذایی روزانه ما فاقد هستند. به عنوان مثال، یک فنجان آب گوجه فرنگی حاوی ۵۳۴ میلی گرم پتاسیم است. واضح است، با تمام این خواص درمانی، بسیاری از ما باید گوجه فرنگی بیشتر به رژیم غذایی ما ترکیب.

    منبع

برچسب ها: فواید ، سلامتی ، گوجه ، فرنگی ، چیست؟ ،