تبلیغات
دو حرفه ای - خانم‌ها باهوش‌ترند یا آقایان؟ / مقایسه اندازه مغز زنان و مردان!

خانم‌ها باهوش‌ترند یا آقایان؟ / مقایسه اندازه مغز زنان و مردان!

چهارشنبه 14 مهر 1395 11:52 ق.ظ

 

خانم‌ها باهوش‌ترند یا آقایان؟ / مقایسه اندازه مغز زنان و مردان!

 • خانم‌ها باهوش‌ترند یا آقایان؟ / مقایسه اندازه مغز زنان و مردان!
  خانم‌ها باهوش‌ترند یا آقایان؟ / مقایسه اندازه مغز زنان و مردان!

  میگنا: پروفسور "دیوید دکستر" با شروع تحقیقات خود سعی كرد اسرار تازه‌ای از مغز انسان را فاش کند. وی تحقیقات خود را به كمك بانک بافت مغز پارکینسون در لندن و در موسسه خیریه ای كه مردم اعضای خود را برای مطالعه و درمان بیماری ها به دانشمندان اهدا می كنند، انجام داد.

  وی اظهار داشت: به طور كلی مغز زنان از مردان كوچكتر است به همین دلیل از نظر ساختاری متراكم تر بوده و بهتر سازمان یافته است.

  همه افراد می دانند كه دختران و پسرها به ترتیب تمایل دارند در كودكی با عروسك و اسباب بازی پسرانه بازی كنند. از طرفی دخترها به رنگ صورتی و پسرها به آبی علاقه‌مندند. محققان دلیل این امر را در مغز جستجو کرده‌اند.

  آنان در روند تحقیقات به دنبال تفاوت‌های ساختاری بین مغز زنان و مردان بوده‌اند. در مطالعه های انجام شده مشخص شد مردان بهتر می توانند به عناصر اطراف از سه بعد مختلف نگاه كنند. از طرفی زنان نیز خاطرات بصری را بهتر و با جزئیات ظریف و بیشتری در ذهن خود ثبت می‌كنند.

  "جوزف دولین" رئیس گروه روانشناسی تجربی در دانشگاه کالج لندن گفت: ما به دنبال شباهت ها و تفاوت های حیرت انگیز مغز مردان و زنان هستیم و در تحقیقات خود دریافتیم مغز مردان حدود 10 درصد بزرگتر از مغز زنان است؛ گرچه ارتباط مستقیمی بین "اندازه مغز" و "هوش" وجود ندارد.

  یک مطالعه در اکتبر گذشته درباره تست IQ یا هوش نشان داد ارتباط معناداری بین اندازه مغز و عملکرد آن وجود ندارد. کیفیت ارتباط بین سلول های مغزی عامل مهم در میزان هوش فرد بوده و به نظر می رسد ساختار مغز و یکپارچگی آن به عنوان یک پایه بیولوژیکی در هوش یا IQ نقش دارد.

  در ماه نوامبر گذشته یک تیم عصب شناسی رفتاری مغز هزار و 400 نفر را اسکن كردند و دریافتند زنان جوانه های چشایی مغزی بیشتری در مقایسه با مردان داشته و در تشخیص عطر حساس تر هستند.

  از این گذشته برخی تفاوت های ساختاری بین مغز زنان و مردان به چشم می‌خورد که از جمله آن می‌توان بهتفاوت در بخش هیپوکامپ چپ(یک منطقه از مغز در ارتباط با حافظه) اشاره کرد که معمولا در مردان بزرگتر است.

  محققان تا به حال دست به بررسی های بسیاری در این زمینه زده‌اند و به این نتیجه رسیدند که تفاوت كروموزمی و هورمونی باعث شده عملكرد سلول های مغزی مردها و زن ها متفاوت شود که این امر به معنی پیچیده‌تر بودن مغز یا هوش افراد نیست.

  منبع: Dailymail

  -
  باشگاه خبرنگاران

  کلمات کلیدی: مغز انسان،مقایسه مغز آقایان با خانم ها ، اندازه مغز در آقاقان و زنان ، تاثیر جنسیت بر عملکرد مغز ، ضریب هوشی ، تفاوت مغز خانم ها و آقایان