تبلیغات
دو حرفه ای - ابوطالبی: پوتین به‌زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهد فرستاد

ابوطالبی: پوتین به‌زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهد فرستاد

پنجشنبه 11 آذر 1395 11:13 ب.ظ

 

هفت صبح | ابوطالبی: پوتین به‌زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهد فرستاد

 • هفت صبح | ابوطالبی: پوتین به‌زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهد فرستاد

  به گزارش فارس، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در توییتی درباره نتیجه اجلاس اوپک و همکاری تهران و مسکو نوشت که گفت‌وگوی مفصل تلفنی روحانی و پوتین، یک روز پیش از اجلاس اوپک، نشان داد زمانی که قدرت‌های بزرگ توافق می‌کنند، می‌توان شاهد تحولات بزرگی بود.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: اولین نماد این تحول در اجلاس اوپک روی افتاد و ایران و روسیه توانستند با توافق منصفانه بر میزان تولید و رضایت اعضا گام بلندی در بازار نفت بردارند.

  ‏ابوطالبی دومین تحول را در زمینه حل و فصل معضلات منطقه‌ای برشمرد و افزود: از عراق و سوریه تا یمن، ایران و روسیه مصمم‌اند پیش از آنکه واقعاً دیر شود منطقه را سامان دهند، لذا پس از سفر اخیر وزیر خارجه و مقامات امنیتی ترکیه، پوتین هم به زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهد فرستاد؛ گامی بلنددرهماهنگی سیاسی ـ امنیتی منطقه.

  وی تصریح کرد: اما سومین تحول می‌بایست در سیاست و امنیت در خلیج فارس صورت پذیرد که درایت در اجلاس هفته آینده کشورهای جنوب خلیج فارس می‌تواند راهگشای آن باشد.

  ابوطالبی اضافه کرد: اجلاس می‌تواند پس از توافق نفتی، گام بعدی را در عرصه سیاسی با پذیرش اصل گفت‌وگو، دیپلماسی دوجانبه و اعزام هیئت بردارد؛ این واقع‌بینی مبارکی خواهد بود.

  معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در پایان توییت خود عنوان داشت: عربستان هم پس از توافق اوپک، چنانچه در این اجلاس تصمیم بگیرند مسلمان‌کشی خاتمه یابد، می‌تواند در مسیر تفاهم کلان گام بردارد؛ آنان خوشامد خواهند شنید.


برچسب ها: ابوطالبی: ، پوتین ، به‌زودی ، نماینده‌ای ، ویژه ، به ، تهران ،